آخرین خبرها از اولین سالروز انقلاب بحرین
ممانعت نیروهای آل‌خلیفه از ورود تظاهرات‌کنندگان بحرینی به میدان اللؤلؤة

خبرگزاری فارس: رژیم آل‌خلیفه به هر طریق ممکن تلاش می‌کند، مانع از ورود و رسیدن تظاهرات کنندگان بحرینی به میدان اللؤلؤة (شهدا) شود،‌با این حال مردم بحرین کفن پوش در پاسخ به فراخوان جنبش ائتلاف 14 فوریه بحرین به سوی این میدان در حرکت هستند.

خبرگزاری فارس: ممانعت نیروهای آل‌خلیفه از ورود تظاهرات‌کنندگان بحرینی به میدان اللؤلؤة

به گزارش فارس، منابع خبری بحرینی اعلام کردند، همزمان با فراخوان جنبش ائتلاف 14 فوریه بحرین جهت آغاز مجدد راهپیمایی مردم این کشور به سوی میدان شهدا (الؤلؤة) نیروهای امنیتی و ضد شورش بحرینی با پشتیبانی اشغالگران سعودی مستقر در این میدان از ورود مردم به این میدان ممانعت کردند.

منابع بحرینی اعلام کردند که انقلابیون بحرینی مستقیما با زره پوش‌های رژیم آل‌خلیفه مقابله می‌کنند و درگیری‌های شدیدی بین آنها با نیروهای آل‌خیلفه رخ داده است.

این منابع در ادامه افزودند: گروهی از انقلابیون بحرینی از سمت منطقه النعیم به سمت میدان اللؤلؤة در حرکت هستند، اما حرکت آنها با اقدامات سرکوبگرانه نیروهای آل‌خلیفه روبرو شده است.

منابع بحرینی همچنین از ترافیک سنگین به سبب حرکت گسترده خودروها به سمت پل "السیف" مشرف به میدان اللؤلؤة در منامه و در پاسخ به فراخوان ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه خبر دادند.

اما از منطقه "السهله" خبر می‌رسد که درگیری‌های شدیدی پس از حمله نیروهای رژیم بحرین به راهپیمایی مسالمت‌آمیز مردم در این منطقه روی داده است.

منابع بحرینی همچنین از محاصره شدید روستای "کرانه" توسط نیروهای رژیم آل‌خلیفه و گلوله باران شدید این روستا خبر می‌دهند، به گفته این منابع نیروهای آل‌خلیفه در کنار گلوله باران کرانه به بازداشت گسترده مردم ادامه می‌دهند.

نیروهای آل‌خلیفه با حمایت اشغالگران سعودی مانع حرکت مردم منطقه السهله و کرانه به سمت میدان اللؤلؤة می‌شوند، با این حال حرکت مردم از مناطق مختلف به سمت این میدان برای برگزاری تظاهرات گسترده علیه رژیم همچنان ادامه دارد.

یکی از شاهدان عینی در این‌باره گفت که صدها نفر از فعالان بحرینی در کنار مردم این کشور با پوشیدن کفن و در دست داشتن پرچم بحرین ضمن حرکت به سمت میدان شهدا شعارهایی علیه رژیم حاکم به وی‍ژه "مرگ بر حمد" را دادند.

هم اکنون میدان شهدای بحرین با اینکه تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد اما مردم از مناطق مختلف این کشور از جمله السنابس و الدیه و جد حفص به سمت این میدان به حرکت درآمده‌اند که نیروهای آل‌خلیفه با استفاده از گاز اشک‌آور و بمب‌های صوتی گروهی از تظاهرات‌کنندگان را که به 500 متری ورودی این میدان رسیده بودند، متفرق و از ورود به آن منع کردند.

هنوز خبری درباره اینکه این اقدام نیروهای امنیتی آل‌خلیفه، تلفاتی بین تظاهرات‌کنندگان بحرینی داشته است یا خیر منتشر نشده است.

مسئولان بحرینی پس از قیام مردم بحرین و مبدل شدن این میدان به سمبل انقلاب 14 فوریه نماد موجود در آن را تخریب و میدان را به یک تقاطع عادی تبدیل و آن را چهار راه "فاروق" نامیده‌اند.

مخالفان بحرینی بعد از ظهر روز گذشته با صدور بیانیه مشترکی تاکید کردند که میدان اللؤلؤة اگرچه سمبل جنبش اعتراض‌آمیز مردم بحرین به شمار می‌آید اما فقط این میدان نیست که مخالفان سیاسی در آن، خواسته‌های خود را مطرح کنند.

جمیعت الوفاق بحرین نیز انتشار بیانیه‌ای با اعلام اینکه نیروهای امنیتی با حمله به مناطق السنابس و البرهامه مرتکب جنایات ضد بشری شدند، از ادامه حضور این نیروها در این مناطق خبر داد.

الوفاق در بیانیه خود اعلام کرد که نیروهای امنیتی بحرین موج گسترده‌ای از بازداشت‌ها را در مناطق متشنج آغاز کرده و تعداد فراوانی از این نیروها در این مناطق مستقر شده‌اند.