عضو شورای مرکزی مجمع جهانی بیداری اسلامی
سفر احمدی‌نژاد به پاکستان نشانه خوبی برای اسلام‌آباد است

خبرگزاری فارس: "قاضی حسین احمد" عضو شورای مرکزی مجمع جهانی بیداری اسلامی سفر رئیس جمهور ایران به پاکستان را نشانه خوبی برای اسلام‌آباد برشمرد.

خبرگزاری فارس: سفر احمدی‌نژاد به پاکستان نشانه خوبی برای اسلام‌آباد است

قاضی حسین احمد رهبر حزب "جماعت اسلامی پاکستان" در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لاهور، به نیابت از جماعت اسلامی پاکستان، پیشاپیش ورود رئیس جمهور ایران به اسلام‌آباد را خوشامد گفت و افزود: از ملت پاکستان می‌خواهم تا از سفر حمدی‌نژاد به ایران استقبال کنند چون این سفر نشانه خوبی برای پاکستان است.

این فعال سیاسی و مذهبی پاکستان درباره برگزاری این نشست در اسلام‌آباد گفت: اگر ایران و پاکستان با کمک یکدیگر به ایجاد صلح در افغانستان کمک کنند این مزیت بزرگی برای مردم افغان خواهد بود.

قاضی حسین احمد گفت: خروج آمریکا از افغانستان باعث ایجاد صلح در منطقه شده و به نفع این کشورها خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ایران و پاکستان خواهان نقش‌آفرینی آمریکا در افغانستان نیستند، افزود: این 2 کشور خواهان یک نظام جمهوری اسلامی آرام و باثبات در افغانستان هستند و حتما این موضوع را در این نشست مطرح می‌کنند.

این تحلیلگر مسائل پاکستان گفت: حضور آمریکا در افغانستان به ضرر پاکستان است چون بی‌ثباتی در افغانستان به معنای بی‌ثباتی در پاکستان است.

رهبر سابق جماعت اسلامی پاکستان تصریح کرد که 3 کشور ایران و افغانستان و پاکستان تلاش خواهند کرد تا در طول این نشست به فرمول مشترکی در مورد افغانستان پس از اشغال دست پیدا کنند.

قاضی حسین احمد افزود: سفر احمدی نژاد به پاکستان فرصت مغتنمی برای اسلام‌آباد است چون هر 2 کشور دارای ظرفیت‌های مشترک زیادی هستند و همکاری‌های 2 جانبه می‌تواند منافع زیادی برای آنها در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا هرگز خواهان موفقیت این مذاکرات نیست افزود: آمریکا می‌خواهد حتی پس از خروج نیروهای خود از افغانستان در این کشور سهیم باشد.

رهبر سابق جماعت اسلامی از پاکستان، ایران و افغانستان خواست تا استراتژی مشترکی برای کاهش نقش آمریکا در منطقه ایجاد کنند.

دومین اجلاس سه جانبه سران سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان با هدف بررسی چگونگی پیشرفت همکاری‌ها برای توسعه مناسبات سه جانبه و همچنین تحکیم امنیت و ثبات ۲۸ بهمن ماه در اسلام‌آباد برگزار می‌شود.

گسترش همگرایی منطقه‌ای از جمله در زمینه‌های مواد مخدر، مبارزه با تروریسم، تجارت، استرداد مجرمین و انرژی از جمله دستور کار این نشست ذکر شده است اما گفته می‌شود موضوعاتی همچون صلح افغانستان نیز از جمله مباحث مهم در این نشست خواهد بود.