28 بهمن ماه جاری
یاد شهدای سورک و ایرانچه گرامی داشته می‏شود

خبرگزاری فارس: نخستین یادواره مشترک شهدای روستاهای سورک و ایرانچه 28 بهمن ماه جاری در مسجد جامع سورک برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: یاد شهدای سورک و ایرانچه گرامی داشته می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، دبیر ستاد یادواره شهدای سورک و ایرانچه در نشست هماهنگی برگزاری این یادواره، اظهار داشت: این مراسم روز جمعه 28 بهمن ماه در محل مسجد جامع سورک با حضور اقشار مختلف خانواده معظم شهدا، مسئولان، بسیجیان و مردم ولایت‌مدار این روستاها برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام مهدی عباسی افزود: روستاهای سورک و ایرانچه با نثار 20 شهید گلگون کفن دین خود را در راه تثبیت درخت تنومند انقلاب اسلامی ادا کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حاشیه این یادواره آثار و خاطرات مربوط به شهدا و رزمندگان این روستاها جمع آوری و در قالب یک کتاب چاپ خواهد شد.

عباسی با اشاره به جنگ نرم دشمنان علیه نسل جوان کشورمان، گفت: دور کردن جوانان از عرصه‎های علمی، فناوری و فرهنگ غنی اسلام و آرمان‌های انقلاب هدف اصلی دشمن از جنگ نرم بر علیه نظام اسلامی است.

دبیر ستاد یادواره شهدای سورک و ایرانچه  با گرامیداشت یاد شهیدانی که در راه استقلال کشور جان خود را فدا کردند، عنوان کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که راه، منش و تفکر شهدای انقلاب زنده بماند و با گذشت زمان به فراموشی سپرده نشود.

وی خاطرنشان کرد: امروز ایران اسلامی با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و تلاش نخبگان و دانشمندان و صنعتگران در جایگاه بسیار خوبی از لحاظ علمی و صنعتی قرار دارد.

عباسی اظهار داشت: بی‌شک این پیشرفت مرهون جان‌فشانی شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه هر کس باید نقش خود را در انقلاب پیدا کند، اظهار داشت: انقلابی که به دست عالمی بزرگ همچون امام خمینی (ره) بنا شد، اسلام ناب محمدی را به دنیا معرفی کرد و زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم آورد.

نخستین یادواره مشترک شهدای روستاهای سورک و ایرانچه در مسجد جامع سورک برگزار می‌شود.