رئیس اداره راه ریگان خبر داد
آغاز احداث جاده ارتباطی منطقه زلزله‌زده ریگان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ریگان گفت: عملیات اجرایی احداث فاز دوم جاده ارتباطی منطقه زلزله‌زده چاه قنبر ریگان آغاز شد.

خبرگزاری فارس: آغاز احداث جاده ارتباطی منطقه زلزله‌زده ریگان

مسلم قادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان اظهار داشت: احداث جاده چاه قنبر شهرستان ریگان بعد از حادثه زلزله آغاز شد، اما این پروژه طی مدت چند ماه متوقف مانده بود.

وی افزود: این جاده به طول 60 کیلومتر تا منطقه زلزله زده احداث شده و بیش از 15 روستا در مناطق صعب‌العبور از راه مناسب برخوردار می‌شوند.

قادری بیان داشت: فاز اول این محور به طول 17 کیلومتر زیرسازی شده بود که 10 کیلومتر آن در سال آینده آسفالت می‌شود.

وی تصریح کرد: تاکنون برای این 17 کیلومتر بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است.

قادری دلیل متوقف شدن این جاده طی چند ماه اخیر کمبود اعتبارات عنوان کرد و گفت: فاز دوم این محور با اعتبار 500 میلیون تومان اجرا شده که بیش از 500 خانوار در مناطق کوهستانی ریگان از راه مناسب برخوردار می‌شوند.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ریگان در ارتباط با اقدامات انجام شده این مجموعه و در باره ایمن‌سازی جاده‌های شهرستان ریگان گفت: تمام‌ تابلوهای هشدار دهنده و دیگر تابلوها توسط اداره راهداری شستشو شدند.

وی افزود: نصب 310 متر ‌مربع تابلو اطلاعاتی از ورودی شهرستان تا انتهای حوزه اسحفاظی، ‌ساماندهی نقاط حادثه‌خیز و آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز شهرستان، نصب چراغ چشمک زن در تقاطع‌ها، پاک‌سازی حاشیه راها و خط‌کشی جاده ترانزیتی ریگان - ایرانشهر از ابتدای حوزه تا انتها از جمله این فعالیت‌ها ‌است.

قادری ابراز داشت: برای اجرای این اقدامات بیش از 400 میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/ش20