رئیس راه بومهن ـ رودهن:
محور هراز ترمیم می‏شود

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن از ترمیم آسفالت محور پرتردد هراز برای تسهیل در مسافرت‏های نوروزی سال 91 خبر داد.

خبرگزاری فارس: محور هراز ترمیم می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، مهدی قلی‏زاده پیش از ظهر امروز در نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان دماوند که با حضور جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: از آنجایی که لکه‏گیری راه از جمله وظایف ذاتی اداره راه و شهرسازی محسوب می‏شود، این اقدام را در ردیف امور اجرایی بیان نمی‏کنیم.

وی ادامه داد: اما به هر روی، مجموعه خدوم اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن هفته گذشته نزدیک به 50 تن آسفالت گرم را از منطقه ورامین و پاکدشت خریداری کرد.

قلی‏زاده اضافه کرد: علاوه بر لکه‏گیری مسیر محور هراز، اجرای طرح‏های آسفالت‏ریزی هندسی نیز در دستور کار قرار گرفت و مراحل عملیاتی خود را آغاز کرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن افزود: با اجرای طرح‏های آسفالت‏ریزی امیدواریم تا دستکم تا میزان 90 درصد از مشکلات موجود در مسیر محور هراز برطرف و رضایت‏مندی مردم منطقه و سایر نقاط کشور حاصل شود.

وی با بیان اینکه ظواهر موجود از بهاری پربارش خبر می‏دهد، گفت: بر اساس اطلاعات درازمدت ارائه شده سازمان هواشناسی، به نظر می‏رسد استان تهران و اغلب نقاط کشور شاهد بهاری پربارش به ویژه در ایام نوروز باشند.

قلی‏زاده ادامه داد: از این رو، موضوع اسکان اضطراری علاوه بر اسکان دائمی باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان دماوند و بخش مرکزی تهران قرار گیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن خواستار تجهیز مراکز اسکان اضطراری راه‏های شرق استان تهران شد و افزود: مجموعه اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن از امکاناتی برای ارائه خدمات در مواقع بروز بارش در قالب اسکان اضطراری برخوردار است.

وی ادامه داد: با توجه به این پیش‏بینی کارشناسان حوزه هواشناسی، امکانات ضروری کنونی برای ارائه خدمات شایسته به مردم در هنگام بارش برف و باران احتمالی مناسب نیست و نیازمند تجهیز و مساعدت بیشتر مسئولان امر هستیم.

قلی‏زاده اضافه کرد: از دیگر ملزومات مراکز اسکان اضطراری مستقر در مسیر هراز، وجود میزان کافی از سوخت برای ایجاد گرمایشی مناسب در این مراکز است.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن افزود: البته پیش از این به واسطه مساعدت مسئولان امر، نزدیک به 60 هزار لیتر سوخت یارانه‏ای برای امور گرمایشی در اختیار اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن قرار گرفته است؛ اما آن میزان از سوخت پاسخگوی نیاز این نهاد نیست.

وی از فعال‏سازی ستاد استقبال از مسافران نوروزی در اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن خبر داد و افزود: چندی پیش ستاد استقبال از مسافران نوروزی در این اداره تشکیل و تمهیداتی برای ورود همراه با خدمات بهتر به مردم به فصل بهار در نظر گرفته شد.

قلی‏زاده ادامه داد: اموری نظیر مرمت تابلو و علائم رانندگی فرسوده بر اثر بارش نزولات آسمانی، اجرای طرح‏های لکه‏گیری و آسفالت هندسی محور هراز، پاک‏سازی برف‏های حواشی جاده، نصب بنرهای راهنمایی و رانندگی و استقرار گشت‏های راهداری در دستور کار اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن قرار گرفت.

رئیس اداره راه و شهرسازی بومهن ـ رودهن در پایان از آمادگی کامل این نهاد برای ارائه خدمات شایسته به مردم شریف شهرستان دماوند و بخش مرکزی تهران در بهار امسال خبر داد.

انتهای پیام/ح10