معاون استاندار کرمان:
زیارت و توسل در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: فلسفه زیارت و توسل در شریعت اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و بخش عمده‌ای از ادعیه اسلامی مربوط به توسل و زیارت است.

خبرگزاری فارس: زیارت و توسل در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، جواد کمالی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم غبارروبی آستانه امامزاده محمد (ع) شهر کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنا به فرموده پیامبر اسلام (ص) که ثقلین را برای امت اسلام بعد از خود به یادگار گذاشتند، مردم ما نیز به کتاب الهی و ائمه اطهار (ع) ارادت و اعتقاد ویژه دارند.

وی بیان داشت: فلسفه زیارت و توسل در شریعت اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و بخش عمده‌ای از ادعیه اسلامی مربوط به توسل و زیارت است.

کمالی تصریح کرد: زیارتگاه‌های امامزادگان مختلفی در کشور ما وجود دارد که مردم به آن‌ها معتقد بوده و اعمال عبادی و زیارتی خود را در این مکان‌ها به جا می‌آورند.

وی ابراز داشت: یکی از این امامزادگان که از اعتبار و سندیت ویژه‌ای در جنوب شرق کشور برخوردار است، امامزاده محمد (ع) معروف به شاهزاده محمد در شهر کرمان است.

کمالی عنوان کرد: طبق تحقیقات و مستندات تاریخی، این امامزاده مستندات محکمی دارد و مردم می‌توانند با توجه به این مستندات از این مکان معنوی استفاده زیادی ببرند.

وی خاطرنشان کرد: امامزادگان و قبور مطهر اولیای خدا محل عبادت، مناجات و ابراز ارادت به ائمه اطهار (ع) است، لذا باید مورد توجه قرار گیرند.

وی عنوان کرد: نباید عده‌ای مطالب غیر مستند و خلاف واقع را در ‌باره این مکان‌های مقدس مطرح کنند تا مردم مسلمان و متدین دچار شبهه و شک ‌شوند.

کمالی با تبریک فرا رسیدن سال نو به مردم کشور و استان کرمان اذعان داشت: یقینا در ایام تعطیلات نوروز استفاده معنوی بیشتری از این مکان‌های مقدس صورت می‌گیرد و مردم علاوه بر بازدید از مکان‌های تاریخی و فرهنگی‌ به اماکن زیارتی نیز مراجعه می‌کنند.

انتهای پیام/ش20