اشتباه جام جهانی ۲۰۰۶ را مرتکب نشویم
تقوی: شخصیت نهان سایپا پس از بازی با تراکتورسازی و فولاد مشخص می‌شود

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم سایپا گفت: دو دیدار با تراکتورسازی و فولاد برای ما سرنوشت‌ساز و تعیین کننده است و بعد از این دو بازی شخصیت نهان سایپا مشخص می‌شود.

خبرگزاری فارس: تقوی: شخصیت نهان سایپا پس از بازی با تراکتورسازی و فولاد مشخص می‌شود

مجتبی تقوی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد وضعیت سایپا اظهار داشت: بازیکنان ما شرایط جدید را درک کرده‌اند. برد خوبی مقابل فجر سپاسی داشتیم اما همه از کادر فنی تا بازیکنان باید آگاهانه و مدبرانه بازی کنیم تا با ثبات بیشتری در دیدار آینده‌مان برابر تراکتورسازی ظاهر شویم.

وی در مورد اینکه در دیدار با تراکتورسازی می‌تواند روی امتیاز میزبانی سایپا حساب کند یا نه گفت: هر تیمی که با تراکتورسازی بازی دارد نمی‌تواند بگوید میزبان است زیرا این تیم تماشاگران زیاد، خونگرم و خوبی دارد. تراکتورسازی از مربی با تجربه و با تدبیری مثل امیر قلعه‌نویی برخوردار است و یک تیم خوب است که آرام آرام مدارج را بعد از صعود به لیگ برتر طی کرده و اکنون به انسجام خوبی رسیده است.

سرمربی سایپا در مورد اینکه کوشا گفته صالح رابطه موثری با بازیکنان تیم نداشت و رابطه او با بازیکنان چطور است تصریح کرد: از آغاز مربیگری‌ام همیشه سعی کرده‌ام با بازیکنان همانطور رفتار کنم که دوست داشتم زمانی که بازیکن بودم با من رفتار می‌شد. این در بافت وجودی‌ام قرار دارد. تمام بازیکنان سایپا را از صمیم قلب دوست دارم. همه بازیکنان باید بدانند در هر پستی که هستند مسیر پیشرفت وجود دارد.  یکی از ویژگی‌های مربیگری من رابطه گرم و صمیمانه با بازیکنان است.

تقوی در مورد اینکه پیش‌بینی‌اش در مورد رده سایپا در پایان فصل چیست گفت: من هیچ وقت پیش بینی نمی‌کنم. حتی زمانی که به عنوان کارشناس در تلویزیون هم حاضر می‌شدم نتیجه بازی را پیش بینی نمی‌کردم. با این حال دو بازی مهم و  سرنوشت‌ساز برای سایپا دیدار با تراکتورسازی و با فولاد خوزستان ( بعد از تعطیلات عید) است. بعد از این دو بازی شخصیت نهان سایپا مشخص می‌شود.

تقوی در مورد گروه‌بندی تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی گفت: گروه تیم ملی از گروه دیگر خیلی آسان‌تر است با این حال ما دو رقیب جدی به نام کره جنوبی و ازبکستان داریم. چهار پنج روز پیش با یکی از مربیان پایه ازبکستان نشست داشتم او می‌گفت چند نسل جدید برای جایگزینی بازیکنان پا به سن گذاشته خود داریم و برنامه ریزی‌ کرده‌ایم فقط مشکل این است که این جوانان تجربه لازم را ندارند.

وی تصریح کرد: مهم این است که در ایران روحیه و انسجام تیمی را حفظ کنیم حتی اگر خدایی نکرده یک باخت یا نتیجه بد گرفتیم زود انتقاد و تخریب نکنیم. صحبت در مورد مربی تیم ملی و انتقاد از او در روحیه بازیکنان تاثیر منفی می‌گذارد.

تقوی همچنین پیشنهادی به کی‌روش داد و گفت: انشاءلله بعد از صعود به جام جهانی کی‌روش بازیکنان جوان‌تر بیشتری به تیم ملی دعوت کند تا اشتباه جام جهانی ۲۰۰۶ را مرتکب نشویم. اگر بازیکنان جوان بیشتری با خود ببریم، تیم‌های بزرگ اروپایی در جام جهانی آنها را جذب می‌کنند زیرا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای مهم جذب بازیکنان برای‌ باشگاه‌های اروپایی سن بازیکنان است.

انتهای پیام/