برای نخستین بار توسط محققان کشور
مطالعه رفتار امواج آب عمیق خلیج‌فارس امکان‌پذیر شد

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشکده فناوری و مهندسی دریا موسسه ملی اقیانوس‌شناسی از امکان تحقیق و مطالعه بر رفتار امواج آبعمیق خلیج فارس خبر داد.

خبرگزاری فارس: مطالعه رفتار امواج آب عمیق خلیج‌فارس امکان‌پذیر شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، رئیس پژوهشکده فناوری و مهندسی دریا موسسه ملی اقیانوس‌شناسی از امکان  تحقیق و مطالعه بر رفتار امواج آب عمیق خلیج‌فارس خبر داد.

سعید مظاهری با اعلام این خبر گفت: از این پس می‎توان رفتار امواج آب عمیق درخلیج‌فارس را مورد مطالعه و تحقیق قرار داد.

مظاهری ادامه داد: پایه‌های دستگاه‌های ‌WTR بر روی سکوی نفتی بلال در منطقه لاوان خلیج‌فارس نصب شده است و به این ترتیب می‎توان اطلاعات مربوط به امواج را تا عمق 60 متری خلیج‌فارس مطالعه کرد.

رئیس پژوهشکده فناوری و مهندسی دریا موسسه ملی اقیانوس‌شناسی با اشاره به اینکه این دستگاه  توسط متخصصان وکارشناسان این موسسه بومی سازی شده است افزود: این دستگاه قابلیت اندازه‌گیری موج و تغییرات سطح آب در سکوهای نفتی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاهWTR  به همراه پایه طراحی شده مربوطه توسط تیم فنی و عملیاتی موسسه ملی اقیانوس شناسی با همکاری شرکت نفت فلات قاره ایران در سکوی بلال با موفقیت نصب شد.

مظاهری تأکید کرد: نصب دستگاه‌های اندازه‌گیری موج و تغییرات سطح آب بر روی سکوهای نفتی برای نخستین بار در کشور و با تلاش کارشناسان موسسه ملی اقیانوس‌شناسی انجام شده است و می‎توان اندازه‌گیری موج را از این پس در مناطق عمیق دریاها انجام داد.

انتهای پیام/