طی سال‌های گذشته
8 هزار زائر در مجتمع امام خمینی قم اسکان یافتند

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد اسکان بنیاد شهید و امور ایثارگران قم گفت: طی سه سال گذشته 8 هزار زائر در ایام نوروز در مجتمع امام خمینی اسکان داده شدند.

خبرگزاری فارس: 8 هزار زائر در مجتمع امام خمینی قم اسکان یافتند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم،‌ ابوالقاسم گلپرور اظهار داشت: مجتمع امام خمینی (ره) ظرفیت پذیرش 500 نفر به صورت همزمان را دارد و در ایام خاص 9 کلاس و دو سوئیت ویژه ایثارگران در اختیار زائران قرار می‌گیرد و طی سال‌های گذشته به صورت کمپ مسقف مورد استفاده است.

وی ادامه داد: سال گذشته 2 هزار و 217 نفر در فضای مجتمع اسکان داده شدند که این افراد در دو بخش ایثارگران با حضور یک‌هزار و 454 نفر و سایر زائران نوروزی 763 نفر است.

مسئول ستاد اسکان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم اضافه کرد: وجود بارگاه منور کریمه اهل بیت (س) و مسجد مقدس جمکران در این استان و حضور خیل عظیم زائران نوروزی باعث شده تا این مجتمع فرهنگی نیز در کنار سایر فضاهای عمومی در استان اقدام به اسکان نوروزی کند.

وی بیان داشت: تجهیز فضای اسکان زائران، برای ارائه امکانات اولیه به ایشان به ویژه ایثارگرانی که از استان‌های دیگر میهمان قم هستند از برنامه‌های ستاد نوروزی بنیاد شهید استان قم است.

گلپرور افزود: علاوه بر فعالیت مجتمع امام خمینی (ره) کشیک نوروزی در ستاد و مناطق بنیاد برای پاسخگویی به مسائل ایثارگران است که در ایام تعطیلات نوروز در خدمت به زائران و مجاوران است.

انتهای پیام/ش30/د1000