معاون اوقاف گلستان:
64 بقعه گلستان غبارروبی و عطرافشانی شدند

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان از غبارروبی و عطرافشانی 64 بقعه متبرکه در سراسر استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 64 بقعه گلستان غبارروبی و عطرافشانی شدند

حجت‎الاسلام حسن دارابی امروز در گفت‎و‎گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: در طرح آرامش بهاری با آراسته شدن اماکن متبرکه در روزهای پایانی سال و ایجاد فضای معنوی، زمینه مناسبی برای استقبال از مسافران نوروزی فراهم شده است.

وی بیان داشت: سال گذشته 40 بقعه استان، آمادگی برگزاری طرح آرامش بهاری را داشتند که در سال جاری این تعداد به 64 بقعه افزایش پیدا کرده است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه فعالیت‎های خوبی در اجرای برنامه‎های فرهنگی اوقاف پیش‎بینی شده تصریح کرد: زمانی که خلأ فرهنگی و کمرنگ بودن گردشگری مذهبی در کشور احساس می‎شد سازمان اوقاف برنامه‎های جامعی را طی چند سال اخیر تدارک دید که شاهد برنامه‎های کیفی‎تر و کمی‎تری در این زمینه هستیم.

دارابی خاطر نشان کرد: حدود 15 مبلغ اعزامی از استان‎های مقدس مشهد و قم به گلستان خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه عنوان طرح آرامش بهاری برگرفته از فرمایشات امام راحل است عنوان کرد: همان‌گونه که امام خمینی (ره) بیان داشتند که مردم در جوار امامزاده‎ها باید به آرامش برسند و حتی مقام معظم رهبری نیز تاکید کردند که بقاع باید به قطب فرهنگی تبدیل شود لذا بقعه‎محوری در اوقاف گلستان برای تحقق فرمایشات معظم‌له صورت گرفته و در اولویت برنامه‎ها است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان اضافه کرد: بیش از 90 درصد اجرای برنامه‎های فرهنگی در گلستان در بقاع شاخص برگزار می‎شود که همه اینها در راستای پمپاژ انرژی مثبت فرهنگی و معنوی بوده که برکات این اقدامات متوجه مردم خواهد بود.

دارابی عملکرد فرهنگی اوقاف گلستان را در برگزاری برنامه‎های فرهنگی مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: در اجرای برنامه‎هایمان همیشه سعی داشتیم تا از اسراف پرهیز کرده و از هزینه‎های زائد جلوگیری کنیم تا با ساماندهی اعتبارات محدودی که به اوقاف داده می‎شود بتوانیم نهایت بهره‎مندی را داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد: همه مدیران و متولیان فرهنگی باید دست در دست یکدیگر دهند تا کارهای فرهنگی برای رضای خدا انجام گیرد که اگر این طور نباشد و برنامه‎های ما رنگ خدایی به خود نگیرد هیچ‎گاه ماندگار نخواهد بود.

انتهای پیام/ن20/د1000