پلیس بین الملل حکم بازداشت رئیس سرویس اطلاعات قذافی را صادر کرد

خبرگزاری فارس: پلیس بین الملل روز گذشته اعلام کرد، به درخواست دولت لیبی حکم بازداشت "عبد الله السنوسی"، رئیس سرویس اطلاعات رژیم معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع لیبی را پس از بازداشت در موریتانی صادر کرد.

خبرگزاری فارس: پلیس بین الملل حکم بازداشت رئیس سرویس اطلاعات قذافی را صادر کرد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، پلیس بین الملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به درخواست دولت انتقالی لیبی حکم اخطار قرمز، معادل حکم بازداشت بین المللی "عبد الله السنوسی"، رئیس سابق سرویس اطلاعات رژیم قذافی به اتهام کلاهبرداری از جمله اختلاس و غارت بیت المال و سوء استفاده از قدرت را صادر کرد.

پلیس بین الملل در بیانیه خود افزود: این حکم به درخواست دولت انتقالی لیبی صادر شده و جدای از حکمی است که چندی پیش به تقاضای دیوان بین المللی کیفری برای السنوسی به جرم ارتکاب جنایت علیه بشریت صادر کرده است.

السنوسی جمعه شب گذشته در فرودگاه نواکشوت، پایتخت موریتانی بازداشت شد. وی در حالی که گذرنامه جعلی کشور مالی را به همراه داشت، از کازابلانکا در مغرب وارد موریتانی شد.

یک منبع امنیتی موریتانی اعلام کرد که فرانسه و دیوان بین المللی کیفری درخواست‌هایی رسمی برای استرداد السنوسی تنظیم کرده‌اند، اما طرابلس بر محاکمه وی در لیبی اصرار دارد.

دادگاهی در پاریس السنوسی را به طور غیابی به دلیل دست داشتن در سرنگونی یک فروند هواپیمای مسافربری فرانسوی در سال 1989 به حبس ابد محکوم کرد، به همین دلیل فرانسه خواستار استرداد وی است.

انتهای پیام/ .