پسر شیخ القرضاوی در پاسخ به پدر خود:
در بحرین ظلمی در جریان است که عرق شرم بر پیشانی انسانیت می‌نشاند

خبرگزاری فارس: فرزند "یوسف القرضاوی" مفتی مصری‌–‌قطری در نامه‌ای در پاسخ به پدرش که انقلاب بحرین را حرکتی طایفه‌ای با حمایت‌های خارجی خوانده بود، ظلم رژیم آل‌خلیفه و کشورهای منطقه علیه مردم بحرین را عین ظلم و شرم‌آور توصیف کرد.

خبرگزاری فارس: در بحرین ظلمی در جریان است که عرق شرم بر پیشانی انسانیت می‌نشاند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، "عبد الرحمن یوسف"، شاعر مصری و فرزند "یوسف القرضاوی"، در حالی‌که پدرش انقلاب مردم بحرین را حرکتی طایفه‌ای با حمایت طرف‌های خارجی توصیف کرده بود، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به پدرش نوشت: حوادث بحرین ظلم است.

پسر القرضاوی در ادامه نامه خود برای پدرش می‌نویسد: در بحرین مردم سال‌هاست که درخواست‌ها و مطالباتی عادلانه دارند، ولی هیچ کس به آنها توجه نکرد و مردم اکنون برای درخواست این مطالبات به صورت کاملا مسالمت‌آمیز در خیابان‌ها به حرکت در آمده‌اند.

عبد الرحمن در ادامه افزود: این درخواست‌های عادلانه با خشونت و سرکوب شدید همراه شدند و مسئولان بحرینی از هر شیوه سرکوب برای مقابله با مطالبات برابری و مساوات بین شهروندان استفاده کرده و در این راه از کشورهای عربی دیگر کمک گرفتند.

این شاعر معروف جهان عرب در نامه خود خطاب به پدرش می‌نویسد: درست است که اکنون در خیابان‌های بحرین این شیعیان هستند که در مخالفت با نظام بحرین به حرکت درآمده‌اند، ولی واقعیت امر آن است که ظلم علیه شیعیان بحرین امری برنامه‌ریزی شده است که توسط مسئولان این کشور ده‌ها سال است که علیه شهروندان بحرینی اعمال می‌شود و آنها را از بسیاری از حقوق شهروندی محروم کرده‌ و در این کشور برای تغییر ترکیب جمعیتی و توازن نسبت شیعه و سنی به هزاران نفر از دیگر کشورها تابعیت داده‌اند.

وی با بیان اینکه توسط منابع آگاه و افراد مورد اعتماد از این واقعیت‌ها درباره بحرین آگاه شده است، تاکید کرد: اکثر نیروهای نظامی خارجی که به عنوان مزدور یا در قالب نیروهای سپر جزیره برای سرکوب قیام مردمی این کشور وارد بحرین می‌شوند، از سنگ‌دل‌ترین و بدترین کارکنان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشورهای خود به شمار می‌آیند و مسئولان امنیتی مصر باید پاسخ دهند که اطلاعات منتشر شده درباره سرکوب مردم بحرین به دست افسران دستگاه امنیتی مصر تا چه اندازه صحت دارد؟ و اینکه برخی از این افراد پس از انقلاب ژانویه در مرخصی نامحدود هستند و در واقع در بحرین هستند و در سرکوب‌های مردمی این کشور مشارکت دارند و از دستگاه اطلاعات بحرین دست‌مزدهای نجومی دریافت می‌کنند، آیا واقعیت دارد؟

عبدالرحمن با دادن این وعده به مردم بحرین که درباره انقلاب آنها و مقاومتشان، به ویژه پس از مشاهده وحدت و نماز جماعت شیعه و سنی در میدان اللؤلؤه پشت سر یک امام جماعت شعری خواهد سرود، گفت: این مهم نیست که رویدادهای بحرین انقلاب توصیف شود یا نه، مهم آن است که در این کشور ظلمی در جریان است که عرق شرم بر پیشانی انسانیت می‌نشاند.

انتهای پیام/