فرماندار آستارا خبر داد
آمادگی 75 واحد گردشگری آستارا در نوروز 91

خبرگزاری فارس: فرماندار آستارا گفت: نوروز 91 تعداد 75 واحد گردشگری شامل هتل‌ها، مسافرکاشانه و مدارس در آستارا آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

خبرگزاری فارس: آمادگی 75 واحد گردشگری آستارا در نوروز 91

کیوان اسدپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به اینکه این شهرستان مرزی آماده پذیرایی از مسافران است، اظهار داشت: نوروز امسال ظرفیت تخت به میزان یک‌هزار و 748 در واحدهای گردشگری با 611 اتاق برای پذیرایی از مسافران آماده شده است.

وی از کلنگ‌زنی هتل 5 ستاره در آستارا خبر داد و افزود: بحث این کلنگ‌زنی در ورودی آستارا صورت گرفته و مجتمع بزرگ تفریحی آستارا نیز در دست ساخت است.

این مسئول، مرزی بودن شهرستان آستارا را یکی از دلایل گردشگرپذیری آن ذکر کرد و ابراز داشت: روزانه بین 500 تا 700 هزار نفر از جمهوری آذربایجان وارد آستارا می‌شوند و در ایام نوروز ورود اتباع به این شهرستان بیشتر می‌شود.

وی، با بیان اینکه نوروز سال گذشته 600 هزار گردشگر وارد آستارا شدند، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در نوروز 91 بیش از این میزان وارد آستارا شوند.

اسدپور افزود: با توجه به وضعیت برفی استان و شرایط نامساعد هوا در 25 اسفند امسال تعداد 7 هزار نفر و در 26 اسفند 6 هزار و 500 نفر وارد آستارا شدند و روز گذشته نیز که اوج سرما در این شهرستان بود بیش از 4 هزار نفر وارد آستارا شدند.

وی، وجود پرندگان قو و فلامینگوها در تالاب استیل آستارا را یکی از جاذبه‌های گردشگری عنوان کرد و اذعان داشت: فرود این پرندگان به زیبایی تالاب استیل اضافه کرده است.

وی، منطقه حیران، ساحل شنی، ساحل صدف و تالاب‌ها را از جمله جاذبه‌های دیگر آستارا ذکر کرد و اظهار داشت: نوروز 91 تمام امکانات این شهرستان مرزی در اختیار مسافران است تا از سفر خود لذت کافی را ببرند.

ا‌نتهای پیام/ح20