حماس بر پایبندی بر راه شهدا تا آزادی کامل سرزمین فلسطین تاکید کرد

خبرگزاری فارس: جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که همچنان به عهد و پیمان خود با شهدا پایبند است و به راه آزاد سازی فلسطین و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین‌شان ادامه می‌دهد.

خبرگزاری فارس: حماس بر پایبندی بر راه شهدا تا آزادی کامل سرزمین فلسطین تاکید کرد

به گزارش فارس، جنبش حماس با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت سالروز هفته شهدا اعلام کرد: ملت فلسطین یاد و خاطره شهدای فلسطین را گرامی می دارد، شهدایی چون شیخ احمد یاسین بنیانگذار حماس، دکتر عبدالعزیز رنتیسی، شیخ جمال منصور، شیخ جمال سلیم ، شیخ صلاح شحاده، مهندس یحیی عیاش، دکتر ابراهیم مقادمه، مهندس اسماعیل ابوشنب، شیخ سعید صیام، نزار ریان، محمود ابوهنود و بقیه قربانیان حریم فلسطین که با خون پاک خویش سرزمین فلسطین را آبیاری کردند.

در این بیانیه که از سایت مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین منتشر شد، آمده است: ما ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تاکید بر پایبندی خود به عهد و پیمان مان با آنان و ادامه راه شان بر نکات زیر تاکید می کنیم:

اول: جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین و تشدید سیاست ترور و قتل و اسارت و تبعید رهبران و چهره های برجسته فلسطینی هرگز عزم و اراده آنان در زمینه پایداری را تضعیف نخواهد کرد.

دوم: بی تردید تسریع روند برقراری آشتی ملی و تحقق آرمان های ملت فلسطین نشانگر وفاداری به خون شهدای نیکوکار در سالروز هفته شهدا است.

سوم: قدس و مسجد الاقصی نماد آرمان فلسطین به شمار می روند و هر قدر دشمن صهیونیستی در راستای یهودی سازی این شهر و محو هویت اسلامی و عربی آن بکوشد در سایه پایداری و مبارزات مردم فلسطین ناکام خواهد ماند.

چهارم: ما از تمامی قشرهای ملت قهرمان فلسطین می خواهیم به منظور رهایی سرزمین مان و بیرون راندن اشغالگران و گروه های شهرک نشین صهیونیست از این سرزمین در سنگر مقاومت و در راس آن مقاومت مسلحانه وحدت رویه داشته باشند، زیرا مقاومت یگانه گزینه برای آزاد سازی فلسطین و بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین شان به شمار می رود.

پنجم: ما از تشکیلات خودگردان فلسطین و برادر ابومازن می خواهیم تا از تکیه بر مذاکرات دست بردارند، مذاکراتی که رژیم صهیونیستی از آن به عنوان سرپوشی برای تداوم شهرک سازی و یهودی سازی قدس و چپاول مقدسات استفاده می کند.

ششم: ما از ملت فلسطین می خواهیم تا به صورت یکپارچه به مقابله با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در کرانه باختری و نوار غزه و قدس و تمامی بخش های فلسطین برخیزند، ما همچنین از امت های عربی و اسلامی می خواهیم تا از قدس و مسجد مبارک الاقصی حراست کنند و از پایداری ملت مان تا زمان احقاق حقوق حقه خویش و بیرون راندن اشغالگران صهیونیست و پاکسازی مقدسات از لوث وجود اشغالگران غاصب و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف حمایت به عمل آورند. 

انتهای پیام/++