سخنگوی وزارت امور خارجه تاجیکستان اعلام کرد:
روسای جمهور ایران، افغانستان و پاکستان میهمانان ویژه جشن جهانی نوروز

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت امور خارجه تاجیکستان اعلام کرد که جهت شرکت در جشن جهانی نوروز روسای جمهور اسلامی ایران، افغانستان و پاکستان تاریخ پنجم فروردین وارد این کشور خواهند شد.

خبرگزاری فارس: روسای جمهور ایران، افغانستان و پاکستان میهمانان ویژه جشن جهانی نوروز

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در  دوشنبه"دولت نذری‌اف" در نشست مطبوعاتی پیش از برپایی جشن جهانی نورز در پایتخت تاجیکستان گفت: بر اساس برنامه هماهنگ ‌شده، روسای جمهور کشورهای دوست  طی روزهای شنبه و یکشنبه آینده در برنامه‌های جشن بین المللی نوروز حضور خواهند یافت.

وی همایش بین‌المللی نوروز را یکی از بخش‌های مهم برنامه‌های نوروز  در تاجیکستان دانست و گفت که روسای جمهور کشورهای شرکت‌کننده در  این جشن به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تاجیکستان نشست‌های دو‌جانبه، سه‌جانبه و چهارجانبه روسای جمهور تاجیکستان، ایران، افغانستان و پاکستان را یکی دیگر از برنامه‌های مهم حضور هیئت‌های عالی این کشورها در برنامه‌های نوروزی عنوان کرد.

نذری‌اف همچنین خاطرنشان کرد که هئیت‌های بیش از 30 کشور خارجی و 40 سازمان بین‌المللی شرکت خود در جشن نوروز بین‌المللی (24-25 مارس) و کنفرانس همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای افغانستان "ریکا" را (26-27 مارس) تائید کرده‌اند.

انتهای پیام/.