تلاش اخوان المسلمون مصر برای پایان دادن به محاصره نوار غزه

خبرگزاری فارس: گزارش‌های خبری حاکی از این است که اخوان المسلمون مصر تلاش می‌کند به وسیله تجارت، مرزهای مصر با نوار غزه را بازگشایی کرده و زندگی مردم فلسطین را تغییر دهد.

خبرگزاری فارس: تلاش اخوان المسلمون مصر برای پایان دادن به محاصره نوار غزه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، برغم تلاش های اخوان المسلمون مصر برای پایان دادن به محاصره نوار غزه، سیاستمداران مصر در برابر تغییر سیاست هایی که از مدت های طولانی اجرا شده است، مقاومت می کنند.

اسلامگرایان مصر که بزرگترین حزب سیاسی در پارلمان این کشور محسوب می شوند، در جستجوی راهی هستند تا از تاثیر محدودیت هایی که رژیم صهیونیستی برای ورود و خروج به نوار غزه وضع کرده است، بکاهند.

اخوان المسلمون اخیرا به دولت مصر فشار می آورد تا به توافقی برای افزایش سوخت تنها نیروگاه برق غزه دست یابند و و از قطع مداوم برق در نوار غزه بکاهند.

اما در حالی که چند هفته از اعلام توافق تامین سوخت نیروگاه غزه می گذرد، رنج مردم غزه از قطع برق همچنان ادامه دارد که نشان می دهد بقایای نظام "حسنی مبارک" تا حد زیادی اداره کشور را در دست دارند.

در همین راستا منابع جنبش مقاومت اسلامی و اعضای پارلمان مصر، به این نکته اشاره کردند که توافقنامه تامین سوخت نیروگاه غزه به دلیل اختلاف درباره کیفیت ورود این سوخت، هنوز قطعی نشده است.

از سال 2007 که حماس کنترل نوار غزه را در دست دارد، نوار غزه با جمعیت 1.7 میلیون نفری، تحت محاصره است.

انتهای پیام/++