معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان شمالی خبر داد
انتشار کتاب سفرنامه‌های برتر مسابقه سفرنامه‌نویسی خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از انتشار کتاب سفرنامه‌های برتر که در قالب مسابقه سفرنامه نویسی برگزار شده، خبر داد.

خبرگزاری فارس: انتشار کتاب سفرنامه‌های برتر مسابقه سفرنامه‌نویسی خراسان شمالی

حسین فرخنده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه برای نخستین بار مسابقه سفرنامه‌نویسی با رویکرد سیر الی الله و عبرت‌گیری بنا به پیشنهاد استاندار خراسان شمالی برگزار می‌شود، اظهار داشت: برگزاری این مسابقه نقش بسزایی را در نهادینه کردن و گسترش فرهنگ سفرنامه‌نویسی در جامعه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه قرار است تا به سه نفر از افراد برتر جوایز نفیسی از سوی استانداری اهدا شود، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی هم انتشار سفرنامه‌های برتر را در دستور کار خود دارد.

فرخنده تصریح کرد: پس از ارزیابی سفرنامه‌های برتر و همچنین مشخص شدن سایر سفرنامه‌های نمونه کار انتشار این کتاب انجام می‌شود.

به گفته وی برای برگزاری مسابقه سفرنامه‌نویسی در استان آموزش و پرورش اقدام به انتشار و توزیع 10 هزار دفترچه سفرنامه‌نویسی کرده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: دفترچه‌های یاد شده از طریق پایگاه‌های راهنمایان مسافران نوروزی توزیع و در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مسافران نوروزی پس از دریافت این دفترچه‌ها می‌توانند خاطرات سفر خود را نگاشته و از طریق ایمیل یا پست این یادداشت‌های خود را به دبیرخانه ستاد سفرهای استان ارسال کنند.

فرخنده اظهار داشت: این دفترچه‌ها در طول ایام نوروزی در بین زائران و مسافران از طریق پایگاه‌های راهنمایان مسافران نوروزی خراسان شمالی توزیع و در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/آ30