مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی به‎رغم آمار سایر نهادها خبر داد
افزایش 86 درصدی تعداد حوادث نوروزی نسبت به سال گذشته

خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از آغاز طرح نوروزی این جمعیت از 25اسفندماه و افزایش 86درصدی تعداد حوادث نوروزی در 10روز نخست اجرای این طرح نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش 86 درصدی تعداد حوادث نوروزی نسبت به سال گذشته

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از ستاد اطلاع رسانی طرح نوروزی هلال احمر خراسان رضوی علی اصغر حسن‌زاده افزود: در 10روز نخست اجرای طرح نوروزی این جمعیت تعداد 106 حادثه توسط امدادگران هلال احمر امدادرسانی شده‎اند که در مدت مشابه در سال 90 تعداد حوادث 56 مورد بوده است.

وی همچنین از تلاش‎های امدادگران این جمعیت در نوروز امسال تقدیر کرد و گفت: تاکنون 235 مصدوم در حوادث جاده‎ها، راه‎ها و مناطق مختلف استان داشته‎ایم و با حضور به موقع در حوادث و سوانح تا امروز 16هزار و 106 نفر در حوادث نوروزی توسط نجات‌گران از مرگ حتمی نجات یافته‎اند.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: حادثه دیدگان و در راه ماندگان توسط اعضای جمعیت هلال احمر به طور موقت اسکان داده می‎شوند و در 10روز نخست طرح نوروزی امسال بیش از 15هزار نفر از مسافران اسکان اضطراری داده شده‎اند.

وی با اشاره به آمادگی حضور 617تیم عملیاتی هلال احمر خراسان رضوی در طرح نوروز امسال بیان داشت: تعداد 388 نیروی مجرب و متخصص در ایستگاه‎ها و گشت‎های نوروزی این جمعیت آماده خدمت‎رسانی و امدادرسانی به مسافران،آسیب دیدگان و مصدومان حوادث هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به رشد 86درصدی حوادث نوروزی امسال در 10 روز گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، تأکید کرد: رانندگان وسائط نقلیه با احتیاط و سرعت مطمئنه رانندگی کنند و از صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی پرهیز کنند.

وی یادآور شد: رانندگان در صورت خواب آلودگی حتما خودروی خود را متوقف کرده و پس از استراحت دوباره به سفر خود ادامه دهند تا از بروز حوادث جاده‎ای جلوگیری شود.

انتهای پیام/خ۳۰