توسط اداره‌کل اوقاف و امور خیریه قم صورت می‌گیرد
توزیع اقلام فرهنگی در غرفه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری

خبرگزاری فارس: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم اقدام به توزیع اقلام فرهنگی متنوعی در غرفه‌های مربوط به نمایشگاه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری کرده است.

خبرگزاری فارس: توزیع اقلام فرهنگی در غرفه‌های طرح نوروزی آرامش بهاری

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم، طرح نوروزی آرامش بهاری را در قالب 12 نمایشگاه مستقر در 12 بقعه متبرکه اجرا کرده است.

در این نمایشگاه‌ها غرفه‌های متعددی دایر شده که برخی از آنها به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد و برنامه‌های متنوعی را برای این گروه‌های سنی در نظر گرفته است.

طرح مسابقات گوناگون از جمله برنامه‌های فرهنگی است که ویژه کودکان و نوجوانان اجرا شده و جوایزی نیز برای هر یک از آنها در نظر گرفته شده است.

یکی از جوایزی که به نوجوانان در این غرفه‌ها تعلق می‌گیرد، کارت بازی «یاد یاران» ویژه آشنایی با سرداران شهید شاخص دفاع مقدس است که در قالب بسته بندی زیبایی در اختیار افراد قرار داده می‌شود.

در این بسته 31 کارت حاوی اطلاعاتی در مورد شهدای گرانقدر انقلاب و جنگ تحمیلی وجود دارد که در پشت هر یک از آنها، فرازی از سخنان شهید نیز درج شده است.

از دیگر اقلام فرهنگی که در این غرفه‌ها توزیع می‌شود، می‌توان به 10 عنوان جور چین اشاره کرد که هر یک از آنها شامل تصاویری از بقاع متبرکه امامزادگان مدفون در قم بوده و در کنار هر یک از آنها شعری کودکانه نیز نوشته شده که این امر موجب آشنایی کودکان و نوجوانان با این امامزادگان می‌شود.

ابزار آموزشی با عنوان «معرفی شهدای شاخص دفاع مقدس» نیز یکی دیگر از محصولات فرهنگی متنوعی است که اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قم در غرفه‌های نمایشگاه‌های مربوط به طرح نوروزی آرامش بهاری در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می‌دهد.

این محصول به معرفی 14 نفر از شهدا پرداخته و تصویر هر یک از آنها را نیز بر روی صفحه اصلی خود دارد.

انتهای پیام/ن۳۰