جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم:
اردوهای راهیان نور سبب انس جوانان با شهدا می‌شود

خبرگزاری فارس: جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم گفت: راهیان نور حرکتی نمادین در عین حال واقعی و حقیقی است که منجر به انس با شهدا و خدمات آنان می‌شود.

خبرگزاری فارس: اردوهای راهیان نور سبب انس جوانان با شهدا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه علی بن ابیطالب (ع)، حجت‌الاسلام عبدالرحیم علیزاده در سخنانی با اشاره به اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور اظهار داشت: فرهنگ جهاد و شهادت، ایثار و مقاومت جز مهم‌ترین شاخصه‌ها و عناصر اصلی قدرت نرم انقلاب و جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: اهمیت این مسئله به میزانی است که باید از هر عنصری برای احیای این فرهنگ اصیل بهره گرفت.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم عنوان کرد: دوران دفاع مقدس یکی از زیباترین جلوه‌های این فرهنگ بود که به تعبیر امام راحل آثار و برکات فراوانی داشت و باید از آن حفاظت و پاسداری و به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

وی عنوان کرد: به منظور‌ دستیابی انقلاب اسلامی به اهداف متعالی خود باید در حفظ و پاسداری از فرهنگ جهاد و شهادت تلاش کرده و این فرهنگ را در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان ترویج کرد.

به گفته علیزاده، آنچه که امروز در جهان سبب بیداری اسلامی و الگوی کشورها شده، فرهنگ جهاد و شهادت است که الگو گرفته از رزمندگان و شهدای ایران اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: این فرهنگ اصیل در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شکل گرفته و به دست آمده است و تنها با ذکر خاطرات آن دوران نمی‌توان این فرهنگ را نسل به نسل منتقل کرد.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم اضافه کرد: ثبت وقایع که از طریق فیلم و عکس صورت گرفته است در معرفی و شناساندن فرهنگ شهادت مطلوب است اما حضور در مناطق عملیاتی و مشاهده فعالیت رزمندگان تاثیرگذاری دیگری دارد.

وی بیان کرد: حضور در مناطق عملیاتی غرب و جنوب و کسب روحیات و معنویات موجود آن دوران به مراتب تاثیرگذارتر است.

علیزاده عنوان کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور ابتکار مبارکی بود که در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری به منظور اهتمام به برنامه‌های فرهنگی در راستای معرفی فرهنگ جهاد و شهادت صورت گرفت.

وی عنوان کرد: راهیان نور حرکتی نمادین در عین حال واقعی و حقیقی است که منجر به انس با شهدا و خدمات آنان می‌شود.

انتهای پیام/آ30