نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب در جمکران افتتاح شد

خبرگزاری فارس: نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب با حضور اقشار مختلف مردم، هنرمندان و کارشناسان در جمکران افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب در جمکران افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب امشب در شبستان غربی مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این مراسم که کارشناسان و مدیران غرفه‌های شرکت کننده در این نمایشگاه از 50 کشور جهان حضور داشتند، آیت‌الله ابوالقاسم وافی تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی در گذر زمان و زمینه‌سازی طرح مباحث مهدویت اظهار کرد: این انقلاب موجب شده که امروز این مکان شریف، به پایگاهی عظیم برای نشر معارف مهدویت تبدیل شود و این مسئله از نشانه‌های فراگیری نور الهی در میان جوامع است.

وی در ادامه برگزاری این نمایشگاه را گامی موثر و مثبت در راستای توسعه و ترویج فرهنگ متعالی مهدویت دانست و تصریح کرد: چه کسی گمان می‌برد که روزی در این مکان چنین نمایشگاهی برپا شود که از سراسر جهان برای ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت حضور یابند، همه اینها نشانه‌هایی از زمینه‌سازی جهانیان برای امر ظهور است.

در ادامه حجت‌الاسلام علیرضا اعرافی رئیس جامعة المصطفی (ع) در سخنانی به بیان جایگاه فرهنگ مهدویت در آیات قرآن پرداخت و گفت: در 100 تا 200 آیه به طرح مباحث اصلی در مورد مهدویت پرداخته شده است و جهانیان را به تلاش در راستای زمینه سازی امر ظهور فرمان داده است.

وی افزود: ویژگی‌های مثبت فرهنگ تشیع نسبت به معتقدین به مسئله مهدویت و موعود گرایی در مشخص بودن شخص منجی زنده بودن آن، ارتباط با مردم و جهانی بودن این حرکت است.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام حکیم الهی در سخنانی به تشریح اقدامات صورت گرفته در این نمایشگاه به منظور به تصویر کشیدن فرهنگ انتظار در آیینه فرهنگ‌های مختلف پرداخت.

این نمایشگاه با حضور 50 کشور در مسجد مقدس جمکران و به همت جامعة المصطفی (ص) و معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برپا شده است.