معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان:
توجه به فرمایشات رهبری نقشه راه برای حل مشکلات است

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زندگی شخصی، سازمانی و اجتماعی‎ بدون شک یک نقشه راه و سند راهبردی بسیار روشن برای عبور از مشکلات و موانع خواهد بود.

خبرگزاری فارس: توجه به فرمایشات رهبری نقشه راه برای حل مشکلات است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان،‌ علیرضا جمشیدی در پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سال جاری با بیان اینکه با مصرف افسار گسیخته و فرهنگ غلط اسراف و تبذیر نمی‎توانیم اقتصاد مقاومتی داشته باشیم اظهار داشت: مدیریت صحیح مصرف، اولویت اول در رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.

وی اذعان داشت: بی‎رویه مصرف کردن با نگاه اقتصاد مقاومتی هیچ‎گونه تناسب و انطباقی ندارد و حال که فشار غرب و استکبار جهانی از طریق تحریم‎های اقتصادی بر علیه کشور ما به اوج خود رسیده، برای ایجاد انطباق لازم است تا فرهنگ‎سازی خوبی در جامعه صورت پذیرد که صدا و سیما به عنوان پرمخاطب‎ترین رسانه کشور می‎تواند نقش بسیار پررنگی را در این خصوص ایفا کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان به تشریح موضوع اقتصاد مقاومتی و ارتباط آن با کارگروه سلامت و امنیت غذایی پرداخت و تصریح کرد: در این کارگروه می‎توانیم بسیاری از جهت‎گیری‎ها و سیاست‎های مرتبط با حوزه تولید، توزیع و مصرف را مشخص کرده و هدف‎گذاری کنیم.

وی ادامه داد: اولویت‎بندی نیازهای مردم در حوزه مواد خوراکی، تولید مورد نیاز به حد کفایت، تولید سالم و باکیفیت مطلوب، توزیع عادلانه و به موقع محصولات و تولیدات در کنار فرهنگ‎سازی مصرف صحیح و اجتناب از اسراف و تبذیر از موضوعات مهمی است که باید در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مورد توجه قرار گیرد.

جمشیدی خاطرنشان کرد: دشمن با تمام توان وارد میدان شده و درصدد این است تا در حوزه اقتصادی ما را زمین‎گیر کند لذا چنانچه بیانات رهبر معظم انقلاب را در زندگی شخصی، سازمانی و اجتماعی‎مان حاکم کنیم بدون شک یک نقشه راه و سند راهبردی بسیار روشن خواهیم داشت که ما را از تمام مشکلات و موانع عبور خواهد داد.

وی تصریح کرد: در این خصوص مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان بر ضرورت اقتصاد مقاومتی تأکید کردند، پس وظیفه همه ما به ویژه مدیران دستگاه‎های اجرایی است تا برای این مهم برنامه‎ریزی کرده و آن را دستور کار جدی خود قرار دهیم.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان بر پیگیری و تسریع در رفع مشکلات طرح‎های شنا در استان به ویژه در سواحل نوکنده، نهایی شدن طرح عملیاتی جلوگیری از آبیاری مزارع سبزیجات با فاضلاب خام و امحا سموم غیر قابل مصرف دپو شده در شرق استان تاکید کرد.