جایزه حقوق بشری به هارپر به‌دلیل انتقاد از ایران و حمایت از اسرائیل

خبرگزاری فارس: یک سازمان بین‌المللی فعال در زمینه حقوق بشر، از نخست وزیر کانادا به خاطر انتقاد از ایران و حمایت از اسرائیل در مقام قهرمان دموکراسی تجلیل خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: جایزه حقوق بشری به هارپر به‌دلیل انتقاد از ایران و حمایت از اسرائیل

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «تورنتو استار» کانادا، قرار است یک سازمان بین‌المللی جایزه دولتمرد سال خود را به نخست وزیر کانادا به خاطر انتقاد از ایران و حمایت از اسرائیل اعطا کند.

«بنیاد وجدان‌خواهی» که در سال 1965 یک خاخام یهودی در نیویورک آن را پایه‌گذاری کرد این جایزه را به هارپر اعطا و از وی در مقام «قهرمان دموکراسی، آزادی و حقوق بشر» تجلیل خواهد کرد.

پایگاه خبری تورنتو استار، نامزد شدن هارپر برای این جایزه را تا اندازه زیادی به دلیل انتقاد وی از ایران و حمایت از اسرائیل عنوان کرد.

این پایگاه خبری، علی‌رغم این، تصریح کرد بنیاد مذکور برای اعطای این جایزه به نخست‌وزیر کانادا چشم بر بسیاری از حقایق بسته است.

به نوشته تورنتو استار، بنیاد وجدان خواهی که شهرتش را مدیون اعطای جایزه به برخی از سران مشهور دنیاست توجهی به اقدام هارپر برای تعطیلی «مرکز بین‌المللی حقوق بشر و توسعه دموکراسی» در آوریل سال جاری نداشته است.

هارپر همچنین ـ چنانکه تورنتو استار تصریح کرده است ـ در سال 2010 با قطع شدید بودجه‌های «کمسیون حقوق بشر کانادا» باعث شد شعبه‌های این سازمان در «تورنتو»، «ونکوور» و «هالیفاکس» بسته شود.

این پایگاه خبری  ادامه داد اقدام دیگر هارپر که ناقض حقوق بشر بوده قطع منابع مالی موسسه Kairos به خاطر انتقاد از اقدامات اسرائیل در بمباران کردن واحد بهداشت غزه بود.

Kairos  یک آژانس کمک رسانی است که از کلیساهای انگلولیکن، انجیلی و پروتستان کانادا ، کواکرها، کمیته مرکزی منونایت کانادا و چندین بخش از کلیسای رومن کاتولیک تشکیل شده است.