تبلیغات
خبر و خبرهای روز - مطالب هفته اول فروردین 1391

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌رضوی:
بیش از 18 هزار نفر از پایانه‌های مرزی خراسان‌رضوی تردد کردند

خبرگزاری فارس: مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌رضوی گفت: طی نه روز اول طرح جابه‌جایی مسافران نوروزی بیش از 18 هزار و 600 نفر از پایانه‌های مرزی دوغارون، سرخس، لطف آباد و باجگیران تردد کردند.

خبرگزاری فارس: بیش از 18 هزار نفر از پایانه‌های مرزی خراسان‌رضوی تردد کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حمیدرضا شهرکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در همین راستا سرویس‌دهی به بیش از 47 هزار نفر مسافر ورودی و خروجی توسط حمل و نقل ریلی و فعالیت افزون بر 100 اکیپ ستادی و عملیاتی راهداری استان نیز طی تمام روزهای تعطیلات نوروزی به صورت مستمر انجام شده است.

وی افزود: از جمله فعالیت‌های ویژه استان در طرح نوروز 91، توزیع بیش از یک صد هزار جلد انواع نقشه، بروشور و CD اطلاع‌رسانی، فعالیت بیش از 22 دوربین نظارت تصویری در شعبه استانی مرکز مدیریت راه‌ها و پایش بر خط ترافیک خراسان رضوی از طریق 49 دستگاه تردد شمار جاده‌ای بوده است.

معاون حمل و نقل ستاد دائمی تسهیلات سفرهای خراسان‌رضوی با بیان اینکه تاکنون بیش از 2 میلیون و 340 هزار و 800 مورد تردد انواع خودرو در راه های استان ثبت شده اذعان داشت: پلیس راه استان با به کارگیری بیش از 60 دستگاه دوربین کنترل سرعت و فعالیت 42 تیم گشت نامحسوس و 145 تیم گشت محسوس نقش موثری در ارتقای ایمنی راه‌های استان داشته است.

انتهای پیام/ن۳۰/ط4000

   


جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم:
اردوهای راهیان نور سبب انس جوانان با شهدا می‌شود

خبرگزاری فارس: جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم گفت: راهیان نور حرکتی نمادین در عین حال واقعی و حقیقی است که منجر به انس با شهدا و خدمات آنان می‌شود.

خبرگزاری فارس: اردوهای راهیان نور سبب انس جوانان با شهدا می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی سپاه علی بن ابیطالب (ع)، حجت‌الاسلام عبدالرحیم علیزاده در سخنانی با اشاره به اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور اظهار داشت: فرهنگ جهاد و شهادت، ایثار و مقاومت جز مهم‌ترین شاخصه‌ها و عناصر اصلی قدرت نرم انقلاب و جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: اهمیت این مسئله به میزانی است که باید از هر عنصری برای احیای این فرهنگ اصیل بهره گرفت.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم عنوان کرد: دوران دفاع مقدس یکی از زیباترین جلوه‌های این فرهنگ بود که به تعبیر امام راحل آثار و برکات فراوانی داشت و باید از آن حفاظت و پاسداری و به نسل‌های آینده انتقال داده شود.

وی عنوان کرد: به منظور‌ دستیابی انقلاب اسلامی به اهداف متعالی خود باید در حفظ و پاسداری از فرهنگ جهاد و شهادت تلاش کرده و این فرهنگ را در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان ترویج کرد.

به گفته علیزاده، آنچه که امروز در جهان سبب بیداری اسلامی و الگوی کشورها شده، فرهنگ جهاد و شهادت است که الگو گرفته از رزمندگان و شهدای ایران اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: این فرهنگ اصیل در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شکل گرفته و به دست آمده است و تنها با ذکر خاطرات آن دوران نمی‌توان این فرهنگ را نسل به نسل منتقل کرد.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان قم اضافه کرد: ثبت وقایع که از طریق فیلم و عکس صورت گرفته است در معرفی و شناساندن فرهنگ شهادت مطلوب است اما حضور در مناطق عملیاتی و مشاهده فعالیت رزمندگان تاثیرگذاری دیگری دارد.

وی بیان کرد: حضور در مناطق عملیاتی غرب و جنوب و کسب روحیات و معنویات موجود آن دوران به مراتب تاثیرگذارتر است.

علیزاده عنوان کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور ابتکار مبارکی بود که در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری به منظور اهتمام به برنامه‌های فرهنگی در راستای معرفی فرهنگ جهاد و شهادت صورت گرفت.

وی عنوان کرد: راهیان نور حرکتی نمادین در عین حال واقعی و حقیقی است که منجر به انس با شهدا و خدمات آنان می‌شود.

انتهای پیام/آ30

   


نخست وزیر مالزی قطع واردات نفت از ایران را تائید کرد

خبرگزاری فارس: نخست وزیر مالزی خبر مربوط به قطع واردات نفت این کشور از ایران را تایید کرده است .

خبرگزاری فارس: نخست وزیر مالزی قطع واردات نفت از ایران را تائید کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی نجیب رزاق تاکید کرد: مالزی در پی تحریم های غرب ، از ایران نفت نخواهد خرید و واردات نفت از این کشور را متوقف می کند.

مالزی روزانه 50 تا 60 هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کند . منابع آگاه پیش از این اعلام کردند مالزی قصد دارد از ابتدای آوریل واردات نفت از ایران را متوقف کند. آمریکا و اروپا فشار زیادی را بر مشتریان نفت ایران وارد می کنند تا واردات نفت از این کشور را کاهش دهند.

انتهای پیام/م

   


افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب مطالعات اسلامی در بیروت توسط سفیر ایران

خبرگزاری فارس: شورای طلاب اهل تسنن در حوزه مطالعات اسلامی، دهمین نمایشگاه کتاب را در بیروت با حضور سفیر ایران، افتتاح کرد.

خبرگزاری فارس: افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب مطالعات اسلامی در بیروت توسط سفیر ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، شورای طلاب اهل تسنن در حوزه مطالعات اسلامی، دهمین نمایشگاه کتاب را در بیروت با حضور غضنفر رکن آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران، شیخ "عبدالناصر جبری" رئیس جنبش الامه و عضو ارشد تجمع علمای مسلمین، "مروان فارس" نماینده سابق مجلس، حجت الاسلام رئیس زاده رایزن فرهنگی و جمعی از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی افتتاح کرد.

در این مراسم سفیر ایران بعنوان بانی برگزار کننده این نمایشگاه طی سخنرانی با تاکید بر اهمیت نشر فرهنگ اسلامی و سیره نبوی اظهار داشت: جامعه اسلامی نیازمند تقویت فرهنگ غنی اسلامی بوده تا در سایه آن بتواند به سعادت و موفقیت در این دنیا و آخرت دست یابد.

وی افزود: بهره گیری از ظرفیت‌های فرهنگ و سیره نبوی عامل مهمی در غلبه بر توطئه‌های دشمنان می‌باشد.

عبدالناصر جبری رئیس جنبش الامه و عضو ارشد تجمع علمای مسلمین لبنان نیز با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران و مواضع عدالت خواهانه و حق طلبانه آن گفت: وحدت بین مسلمین از ضروریات شرایط حساس کنونی می‌باشد و بر نخبگان و علمای اسلام واجب است که در نشر فرهنگ اسلامی و سیره نبوی و تقویت آگاهی و بصیرت مردم و جوامع اسلامی اقدام کنند.

انتهای پیام/

   


کارشناسان اقتصادی :
تحریم نفت ایران اقتصاد جهان را با رکود روبرو خواهد کرد

خبرگزاری فارس: کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی بر این باورند که تشدید تنش بین ایران و غرب بر سر صادرات نفت می تواند اقتصاد جهان را با رکود و بحران دیگری روبرو کند .

خبرگزاری فارس: تحریم نفت ایران اقتصاد جهان را با رکود روبرو خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس در حالی که قیمت جهانی نفت از ماه دسامبر تا کنون 20 درصد رشد داشته است، کارشناسان اقتصادی و انرزی بر این باورند که تشدید اعمال تحریمهای غرب بر ضد ایران می تواند قیمت جهانی نفت را 20 تا 30 دلار دیگر افزایش دهد.

بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی تاکید کردند، افزایش قیمت نفت موجب رشد فزاینده هزینه واردات کشورهای منطقه یورو خواهد  شد و این مساله می تواند اقتصاد به شدت بی ثبات و شکننده اروپا را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

کریستین لاگارد رئیس صندوق بین المللی پول نیز در تازه‌ترین اظهارات خود هشدار داد: تشدید تنش در مساله هسته‌ای ایران می تواند قیمت جهانی نفت را بیش از 20 تا 30 درصد دیگر افزایش دهد و این مساله تاثیر منفی زیادی بر رشد و رونق اقتصادی جهان خواهد داشت.

ایران تهدید کرده است در صورت اعمال تحریمهای غرب در خصوص متوقف کردن واردات نفت از ایران، تنگه هرمز را مسدود خواهد کرد.

موسسه تحقیقاتی ارنست اند یانگ نیز هشدار داد ، رسیدن قیمت جهانی نفت به 150 دلار در هر بشکه می تواند رشد اقتصادی اروپا را یک درصد کاهش دهد. ماری دریون کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد: شوک نفتی جدید می تواند ضربه سنگینی بر اقتصاد بی ثبات و شکننده جهان وارد کند.

سازمان بین المللی حمل و نقل هوایی نیز هشدار داد: افزایش قیمت نفت به 150 دلار در هر بشکه برخی از شرکتهای هواپیمایی جهان را به مرز ورشکستگی خواهد کشاند .

انتهای پیام/م

   


فرماندار تایباد خبر داد
افزایش حضور مسافران نوروزی در شهرستان مرزی تایباد

خبرگزاری فارس: فرماندار تایباد از افزایش حضور مسافران نوروزی در این شهرستان مرزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش حضور مسافران نوروزی در شهرستان مرزی تایباد

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد عارفی با اعلام این خبر اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی امسال تاکنون تعداد 2320 نفر به شهرستان سفر کرده‌اند که از این تعداد حدود 1050 نفر مسافر خارجی بوده که از مرز دوغارون وارد کشور شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد مسافر، حدود 400 نفر در واحدهای اقامتی تحت پوشش میراث فرهنگی و حدود 50 نفر نیز در مدارس طرح اسکان نوروزی اداره آموزش و پرورش ساکن شده‌اند.

فرماندار تایباد با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از مهمترین شهرهای مرزی استان است، اظهار داشت: در طول سال و به ویژه در روزهای نوروز و فصل تابستان گردشگران ایرانی و خارجی بسیاری از آن بازدید می‌کنند.

عارفی ادامه داد: با هماهنگی به عمل آمده با فرماندهی هنگ مرزی تایباد امکان بازدید از مرز دوغارون نیز برای مسافران نوروزی فراهم شده است.

وی همچنین گفت: عملیات احداث دو واحد مجتمع بین راهی و دو واحد سرویس بهداشتی بین‌راهی آغاز شده که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

مهدی علی‌پور مسوول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تایباد نیز با اشاره به فعالیت‌های ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان افزود: با برپایی جلسات متعدد در فرمانداری بر ایجاد زیرساخت های گردشگری لازم، بازسازی و آماده سازی بازار شهروند، ایجاد مرکز نمایشگاهی دائمی صنایع دستی و هنرهای سنتی و ایجاد کمپ در نقاط مختلف شهرستان تاکید شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با انجام اقدامات لازم و برنامه‌های پیش‌بینی شده، بستر مناسبی برای بازدید مسافران نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی از مناطق تاریخی و گردشگری شهرستان تایباد فراهم شود.

انتهای پیام/خ۳۰

   


توسط ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت می‌گیرد
نظارت بر بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و کمپ‌های نوروزی

خبرگزاری فارس: ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نظارت این ستاد بر بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و کمپ‌های نوروزی استان فارس خبر داد.

خبرگزاری فارس: نظارت بر بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و کمپ‌های نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نظارت بر تمام بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی در سطح شهرستان‌های استان فارس و شیراز به صورت مستمر در بخش‌های دولتی و خصوصی توسط حوزه معاونت درمان دانشگاه درحال انجام است.

بر اساس اعلام این معاونت تا سوم فروردین ماه جاری 50 بازدید توسط کارشناسان مرکز پایش مراقبت‌ها (MC.MC) از مراکز درمانی، بیمارستان‌های دولتی و خصوصی انجام شده است.

همچنین علاوه بر پاسخگویی به 142 مورد درخواست پذیرش، به 34 مورد شکایت مردمی نیز رسیدگی شده است.

181 مورد مشاهده (از طریق دوربین) به منظور نظارت بر اتفاقات و بخش‌های بیمارستان ها از طریق سیستم دوربین مدار بسته توسط کارشناسان مرکز پایش از دیگر اقداماتی بوده که در حوزه معاونت درمان انجام شده است.

نظارت بر حسن انجام کار داروخانه‌های بخش خصوصی و دولتی، پیگیری شش مورد کمبودهای دارویی و رسیدگی به دو مورد شکایات مردمی از جمله اقداماتی بوده که در حوزه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تا سوم فروردین ماه انجام گرفته است.

حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه نیز به منظور حفظ بهداشت و سلامت مردم و مهمانان نوروزی بر تمام مکان‌های تفریحی و زیارتی به منظور رعایت بهداشت محیط نظارت دارد.

نظارت بر هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها و .... از طریق اکیپ بهداشت محیط و اقدام در پلمب واحدهای متخلف و نظارت بر رعایت بهداشت محیط در کمپ‌های نوروزی سطح این استان و شهر شیراز از دیگر اقداماتی است که توسط معاونت بهداشتی دانشگاه در حال انجام است.

انتهای پیام/خ۳۰

 

   


درباره وبلاگ

خبر و خبرهای حقیقی و موثق روز دنیا، آنچه در دنیا می گذرد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :