تبلیغات
خبر و خبرهای روز - مطالب هفته دوم تیر 1391

همراه با توصیه‌ای به حکومت سعودی
کسینجر: سرایت انقلاب بحرین به عربستان با اعلام خبر مرگ ملک عبدالله نزدیک است

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه اسبق آمریکا انقلاب بحرین را برای غرب، خطر دانست و قسمت اصلی این خطر را «خاموش نشدنی بودن» این انقلاب دانست و گفت انتقال آن به عربستان با اعلام خبر شاه سعودی بسیار نزدیک است.

خبرگزاری فارس: کسینجر: سرایت انقلاب بحرین به عربستان با اعلام خبر مرگ ملک عبدالله نزدیک است

به گزارش فارس، هنری کسینجر وزیر خارجه اسبق آمریکا درباره احتمال انتقال انقلاب بحرین به عربستان بشدت هشدار داد و اذعان کرد که این انقلاب از انقلاب‌هایی است که می‌توان به طور جدی درباره آن بحث کرد.

مرآة البحرین با گزارش این مطلب، افزود: هنری کسینجر معتقد است که «از جمله انقلاب‌هایی که با جدیت می‌توان درباره آن حرف زد ولی غرب برای جلوگیری از نتایج آن توجه کافی نشان نمی‌دهد، اتفاقاتی است که در بحرین در جریان است».

بنا بر این گزارش،‌ کسینجر که در یکی از جلسات تینک تنک در مرکز بروکینگز (دانشگاه مریلند) صحبت می‌کرد،‌ و در این جلسه تعدادی از سفرای سابق [آمریکا] در منطقه خاورمیانه حضور داشتند، با ابراز شگفتی از انقلاب بحرین به اتفاقات آن اشاره کرد که «بیش از یک سال است که بیش از دو سوم مردم [بحرین] به طرز شگفت‌آوری به صورت مسالمیت‌آمیز و با شعارهای جذاب و عاقلانه» آن را ادامه می‌دهند.

این نظریه‌پرداز آمریکایی خطر انقلاب‌ بحرین برای جبهه غرب را خاموش نشدن آن اعلام کد و گفت: منبع خطر این است که این انقلاب خاموش نشدنی است و خطر انتقال آن به عربستان با اعلام مرگ ملک عبدالله بسیار بسیار نزدیک است.

کسینجر در ادامه به عربستان اشاره کرد و زنده ماندن ملک عبدالله ولو در حالت کما مانند آریل شارون نخست‌وزیر خونریز رژیم صهیونیستی را سوپاپ اطمینان بقای حکومت آل سعود در عربستان دانشت و گفت: این [زنده ماندن عبدالله ولو به صورت باقی ماندن در حال کُـما] سوپاپ اطمینان [بقای] حکومت سعودی است ولو اینکه در حالت کما باشد مانند زندگی شارون برای چندین سال به عنوان نگهبان مملک بنی اسرائیل.

این سخن کسینجر در زمانی که اخبار ضد و نقیض از مرگ شاه سعودی خبر می‌دهد، نشانی از مرگ احتمالی ملک عبدالله به شمار می‌رود یا نشان می‌دهد که شاه سعودی در آستانه مرگ است.

کسینجر در ادامه تاکید کرد که این [زنده نگاه داشتن ملک عبدالله ولو به صورت باقی ماندن در حال کما] بهترین نصیحتی است که می‌تواند به حکومت سعودی ارائه بکند.

   


میلاد حجت حق در عرصه گیتی و جهان

چهارشنبه 14 تیر 1391 نویسنده: ramin h |

مبارک باد سالروز میلاد مسعود یگانه منجی عالم بشریت
چگونگی ولادت حجت حق بر روی زمین

خبرگزاری فارس: مولود مسعود در بدو تولد گفت : شهادت می‌دهم به وحدانیت پروردگار و رسالت حضرت محمد(ص)،سپس بر امیرالمومنین(ع) و ائمه طاهرین (ع) درود فرستاد و چون به نام پدرش رسید دیدگان گشود و سلام کرد.

خبرگزاری فارس: چگونگی ولادت حجت حق بر روی زمین

حکیمه دختر امام محمد تقی (ع) نقل می کند که امام حسن عسکری (ع) مرا خواست و فرمود : عمه امشب نیمه شعبان است نزد ما افطار کن که خدواند در این شب فرخنده شخصی را متولد می سازد که حجت او در روی زمین می باشد.

عرض کردم : مادر این فرزند مبارک کیست؟ فرمود : نرجس.

گفتم : فدایت شوم اثری از حاملگی در این بانوی گرامی ندیدم!

فرمود : برای همین می گویم نزد ما باش. وارد خانه شدم سلام کردم بانوی عالی مقام نرجس خاتون آمد کفش از پای من بیرون آورد و گفت :ای بانوی من شب بخیر!گفتم:بانوی من و خاندان ما تویی!گفت:نه،من کجا و این مقام بزرگ؟ گفتم : دخترجان امشب خدواند پسری به تو عنایت می فرماید : که سرور دو جهان خواهد بود. تا این کلام از من شنید با کمال حجب و حیا نشست. پس از اقامه نماز افطار کردم و خوابیدم،سحرگاه برای انجام نماز شب برخاستم.بعد از نماز دیدم نرجس خوابیده و از وضع حمل او خبری نیست.پس از تعقیب نماز دوباره خوابیدم که پس از لحظه ای با اضطراب بیدار شدم دیدم نرجس نیز بیدار است ولی هیچگونه علامتی در وی مشهود نیست .

نزدیک بود که در وعده امام (ع) تردید کنم که ناگهان امام(ع)در مکانی که تشریف داشتند با صدای بلند مرا صدا زده فرمودند : عمه : وقت نزدیک است!

همین که صدای مبارک امام حسن عسکری (ع) را شنیدم مشغول خواندن سوره المسجده و یس شدم. در این موقع نرجس با حال اضطراب از خواب برخاست . من به وی نزدیک شدم و نام خدا را بر زبان جاری کردم و پرسیدم : آیا درخود چیزی احساس می کنی؟ گفت : آری.

گفتم : ناراحت مباش و دل قوی دار،این همان مژده است که به تو دادم.

اندکی بعد صاحب الامر سلام الله علیه متولد شد آن ماه پاره را دیدم که مواضع هفتگانه سجده را روی زمین گذاشته و ذکر حق می گوید. او را در آغوش گرفتم در حالی که بر خلاف نوزادان دیگر از آلایش ولادت پاک و پاکیزه بود.

در این هنگام امام عسکری (ع) صدا زد : عمه جان ! فرزندم را نزد من بیاور،و او را نزد پدر بزرگوارش بردم،او را به سینه چسبانید و زبان در دهانش گذارد و دست بر چشم و گوش او کشید و فرمود فرزندم با من حرف بزن! آن مولود مسعود گفت : شهادت می دهم به وحدانیت پروردگار و رسالت حضرت محمد(ص)،سپس بر امیرالمومنین(ع) و ائمه طاهرین (ع) درود فرستاد و چون به نام پدرش رسید دیدگان گشود و سلام کرد.

امام(ع) فرمود : عمه جان :او را نزد مادرش ببر تا به او نیز سلام کند و باز نزد من برگردان. او را نزد مادرش بردم سلام کرد،مادر نیز جواب سلامش را داد،سپس او را پیش امام حسن عسکری (ع)برگردانیدم 1.

جمعه پاتزدهم شعبان سال 255 هجری در شهر سامرا حضرت مهدی (عج) چشم به جهان گشود.

زادروز یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج) بر تمامی عاشقان و شیفتگان عدالت و رستگاری در سراسر عالم بویژه بر شیعیان جهان مبارک باد.

1- بخار ،ج51،ص2

   


برگزاری نمایشگاه در جمکران

دوشنبه 12 تیر 1391 نویسنده: ramin h |

نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب در جمکران افتتاح شد

خبرگزاری فارس: نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب با حضور اقشار مختلف مردم، هنرمندان و کارشناسان در جمکران افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب در جمکران افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی سفیران آفتاب امشب در شبستان غربی مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این مراسم که کارشناسان و مدیران غرفه‌های شرکت کننده در این نمایشگاه از 50 کشور جهان حضور داشتند، آیت‌الله ابوالقاسم وافی تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی در گذر زمان و زمینه‌سازی طرح مباحث مهدویت اظهار کرد: این انقلاب موجب شده که امروز این مکان شریف، به پایگاهی عظیم برای نشر معارف مهدویت تبدیل شود و این مسئله از نشانه‌های فراگیری نور الهی در میان جوامع است.

وی در ادامه برگزاری این نمایشگاه را گامی موثر و مثبت در راستای توسعه و ترویج فرهنگ متعالی مهدویت دانست و تصریح کرد: چه کسی گمان می‌برد که روزی در این مکان چنین نمایشگاهی برپا شود که از سراسر جهان برای ترویج و توسعه فرهنگ مهدویت حضور یابند، همه اینها نشانه‌هایی از زمینه‌سازی جهانیان برای امر ظهور است.

در ادامه حجت‌الاسلام علیرضا اعرافی رئیس جامعة المصطفی (ع) در سخنانی به بیان جایگاه فرهنگ مهدویت در آیات قرآن پرداخت و گفت: در 100 تا 200 آیه به طرح مباحث اصلی در مورد مهدویت پرداخته شده است و جهانیان را به تلاش در راستای زمینه سازی امر ظهور فرمان داده است.

وی افزود: ویژگی‌های مثبت فرهنگ تشیع نسبت به معتقدین به مسئله مهدویت و موعود گرایی در مشخص بودن شخص منجی زنده بودن آن، ارتباط با مردم و جهانی بودن این حرکت است.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام حکیم الهی در سخنانی به تشریح اقدامات صورت گرفته در این نمایشگاه به منظور به تصویر کشیدن فرهنگ انتظار در آیینه فرهنگ‌های مختلف پرداخت.

این نمایشگاه با حضور 50 کشور در مسجد مقدس جمکران و به همت جامعة المصطفی (ص) و معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران برپا شده است.

   


دلیل تحریم ها علیه ایران

دوشنبه 12 تیر 1391 نویسنده: ramin h |

مدیرکل شهر و شوراهای استانداری اصفهان:
تحریم‌ها بهانه‌ای برای توقف پیشرفت‌های ایران است

خبرگزاری فارس: مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: اعمال تحریم‌های دشمنان بهانه‌ای برای توقف پیشرفت‌های ایران اسلامی است و شاهد آن نیز، شهادت دانشمندان هسته‌ای است.

خبرگزاری فارس: تحریم‌ها بهانه‌ای برای توقف پیشرفت‌های ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، محسن سعیدبخش دوشنبه شب در جمع مدیران ادارات شهر نوش‌آباد اظهار داشت: نظام اسلامی، از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند انقلاب مورد هجمه‌های سنگین دشمنان بوده است.

وی تصریح کرد: دشمنان همیشه در فکر آن بوده‌اند که به هر شکل، ضربه‌ای بزنند و پیشرفت‌های ایران اسلامی را زمین‌گیر کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان با اشاره به توطئه‌های گستره دشمنان تأکید کرد: به تدبیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تبعیت مردم از ولایت فقیه، همه حرکت‌های توطئه‌آمیز دشمنان متوقف شده است.

وی با اشاره به نقش جوانان نوش‌آباد در سال‌های دفاع مقدس ملت ایران بیان کرد: حماسه رزمندگان این خطه از ایران اسلامی همیشه زبانزد خاص و عام بوده است.

به گفته وی در سال گذشته سرانه هر شهروند نوش‌آبادی، یک میلیون و 800 هزار ریال بوده است که باید افزایش یابد چراکه این مردم بیش از این صاحب حق هستند.

سعیدبخش با اشاره به مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد خاطرنشان کرد: این مجموعه یک فرصت برای شکوفایی این شهر است و باید برای جذب گردشگر برنامه‌ریزی کرد.

وی تصریح کرد: طرح‌های نیمه‌تمام باید تا پایان این دوره شوراها به پایان برسد و تا بهره‌برداری کامل آنها، نیازی به آغاز طرح‌های جدید نیست.

محسن سعیدبخش مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه شهردار نوش‌آباد به این شهر سفر کرد.

   


درباره وبلاگ

خبر و خبرهای حقیقی و موثق روز دنیا، آنچه در دنیا می گذرد.
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :